Úvod O nás Produkty - Eshop Kde zakoupit Recepty Kontakty Osobní odběr Potravinové intolerance

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY U NÁS NA FACEBOOKU Chlebová směs bílá bez lepku Samokypřící směs bez lepku - Recepty Směs bílá bez lepku - Recepty Tvarohový mazanec Medovník bez lepku Pizza Vánočka Slané mufiny bez lepku Věnečky z odpalovaného těsta bez lepku Mrkvový řez bez lepku Kokosové rohlíčky strojkové bez lepku Linecké cukroví bez lepku Perníčky bez lepku Plněný perník bez lepku Střapaté hvězdičky bez lepku a bez vajec Medvídci s plnou náručí bez vajec Jahodový koláč Vafle bez lepku Kakaová buchta s tvarohem Bramborové knedlíky bez lepku Jogurtová buchta bez lepku Zapečená jablka bez lepku Palačinky bez lepku Koláč se špenátem a feta sýrem bez lepku Dýňový koláč s pecany bez lepku Victoria - anglická klasika bez lepku Čokoládovo banánové mufíny bez lepku Modelína Zelená bábovka bez lepku Čokoládové sušenky Crinkles (od Jako doma) FLANDERSKÝ KOLÁČ Perníčky bez lepku pro každého Makovo-oříškový beránek bez lepku Rýžová mouka bez lepku - Recepty Chlebová směs bez lepku - Recepty Bez lepku, mléka a vajec - recepty Vaše recepty Perníčky Buchta v hrnečku pro jednoho do mikrovlnky Rychlé mufiny Přidat recept

Vánočka

1 hrnek rozinek
2 lžíce rumu
2 lžíce horké vody
200 g bílé chlebové směsi Doves Farm
215 g bílé směsi Doves Farm
150 g cukru
půl sáčku instantního droždí
půl lžičky soli
kůra z jednoho citronu
vanilkový cukr
3 vejce
200 ml vlažné vody nebo mléka
1 lžíce medu
150 g změklého másla
hrst mandlí
1 lžíce rozpuštěného másla

V misce smícháme rum s rozinkami a dvěma lžícemi horké vody a necháme odležet (nejlépe přes noc).
Smícháme mouky, cukry, droždí, sůl a citronovou kůru, v druhé misce si dobře promícháme vejce, vlažnou vodu a med.
Pak obě směsi spojíme a vypracujeme hladké těsto
Do takto připraveného těsta pomalu po lžících přidáváme máslo. Vždy přidáme další, až když je předchozí dobře zapracováno.
Nasáknuté rozinky scedíme od zbylé tekutiny a smícháme s lžící rozpuštěného másla. Tuto směs a mandle také opatrně zapracujeme do těsta a necháme kynout pod folií 40 - 60 min.
Vykynulé těsto přendáme do vymazané vánočkové formy (používám sádlo) a necháme znova vykynout pod folií.
Pečeme v předehřáté troubě na 165°C v horkovzdušné troubě, bez HV při 185°C, přibližně 60 - 70 minut, dokud špejle po zapíchnutí do vánočky nevyjde ven pouze lehce vlhká a ne mokrá.
copyright © Doves Farm CZ 2013