Úvod O nás Produkty - Eshop Kde zakoupit Recepty Kontakty Osobní odběr Potravinové intolerance

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY U NÁS NA FACEBOOKU Chlebová směs bílá bez lepku Samokypřící směs bez lepku - Recepty Směs bílá bez lepku - Recepty Rýžová mouka bez lepku - Recepty Chlebová směs bez lepku - Recepty Bez lepku, mléka a vajec - recepty Vaše recepty Perníčky Buchta v hrnečku pro jednoho do mikrovlnky Rychlé mufiny Přidat recept

Buchta v hrnečku pro jednoho do mikrovlnky

Buchta v hrnečku pro jednoho z mikrovlnky

 

Surovinybuchta-pro-jednoho-z-mt-1.jpg

4 lžíce bezlepkové mouky (Doves Farmsamokypřící)
1 lžíce vanilkové hrašky (nemusí být, místo ní lze přidat ještě jednu lžíci mouky)
2 lžíce cukru 
1/2 lžičky prášku do pečiva
na špičku lžičky xanthanu
1 lžíce oleje (nemusí být plná)
vody tolik, aby vzniklo dost řídké těsto (dala jsem asi 8 lžic)
cokoli na ochucení - vanilka, citron, kakao, karob, káva, kokos, sušené ovoce...

 

Postup

Připravíme si větší hrnek, o objemu alespoň 300 ml, ale lépe 400-500 ml. Nasypeme do něho všechny sypké suroviny a lžící je promícháme. Přilijeme olej a vodu a lžící umícháme řídké těsto bez hrudek. Očistíme okraje hrnku a vložíme ho do mikrovlnné trouby. Vlníme na 700-800 W 3 minuty. Poté troubu ještě 1 minutu neotevíráme. Následně vyndáme hrneček s buchtou, necháme ještě 2 minuty chladnout a opatrně vyklopíme. Těsto se samo oddělilo od stěn. Pokud to nepůjde, stačí lehce objet okraje kulatým nožem. Buchtu necháme zcela vychladnout, nakrájíme nožem na plátky a libovolně ozdobíme.

 

Poznámky

Kdysi jsem se pokoušela o vaření bezlepkových knedlíků v mikrovlnné troubě. Knedlíky vypadaly krásně, ale mohla bych jimi dláždit cesty a rozbíjet okna. Proto jsem u této buchtičky zkrátila dobu vlnění téměř o třetinu a těsto zadělala mnohem řidší. A hurá, buchtička zůstala krásně měkká i po několika hodinách.

 

Mockrát děkujeme paní Ménové za sdílení tohoto skvělého receptu.
copyright © Doves Farm CZ 2013