Úvod O nás Produkty - Eshop Kde zakoupit Recepty Kontakty Osobní odběr Potravinové intolerance

O Doves Farm ve zkratce Více o výrobci Doves Farm Dovoz do ČR Obchodní partneři Ovesné sušenky NAIRNS bez lepku ze Skotska KAUFLAND Navýšení cen produktů Doves Farm Zářijová akce GLOBUS AKCE 4.- 17.2. 2016 Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů

Ovesné sušenky NAIRNS bez lepku ze Skotska

 NAIRNS – OVESNÉ VÝROBKY ZE SKOTSKA


NOVĚ V PRODEJI V SÍTI KAUFLAND OD ČERVENCE 2014


Ovesné sušenky s čokoládou bez lepku

Ovesné sušenky s rozinkami bez lepku              Naleznete u sladkých sušenek

Ovesné sušenky se sirupem bez lepkuOvesné sušenky bez lepku

Ovesné sušenky se sýrem bez lepku                            Naleznete u slaných sušenek

Ovesné sušenky s bylinkami a semínky bez lepku

 

 


 

Čistý, nekontaminovaný oves

Oves od přírody neobsahuje lepek, ale k jeho kontaminaci lepkem může dojít při kontaktu s jinými obilovinami, které lepek obsahují. O Nairns bezlepkový oves je na farmách pečováno tak, aby ke kontaminaci během pěstování a mletí  nedošlo. Farmáři osobně prochází pole a odstraňují jakékoliv obilí, které může způsobit kontaminaci, zajišťují, že kombajn je po každé sklizni vyčištěn a testují všechny kamiony s nezpracovaným ovsem, které do mlýna přijíždí nebo z něj odjíždí.

Všechny Nairns bezlepkové výrobky se pečou ve specializovaných  bezlepkových pekárnách a jsou testovány v souladu se standard schválených  organizací Coeliac UK.

Výrobky na sobě mají logo s přeškrtnutým obilím, takže máte jistotu, že je můžete bez obav jíst. Ujistěte se tedy, že si vybíráte pouze oves, který je jasně označen jako bezlepkový.

 Jak bezpečně zařadit oves do bezlepkové diety: oves a avenin

I když oves neobsahuje lepek, obsahuje ale avenin, na který je alergických asi 5% celiaků. Nově diagnostikovaným celiakům se doporučuje, aby se ovsu prvních 6 měsíců až 1 rok od diagnózy vyhýbali.

Po uplynutí této doby může být bezlepkový oves postupně zařazován do jídelníčku  za monitorování zdravotního stavu. Pokud to vypadá, že je snášen, pak se jeho obsah  v jídelníčku může začít zvyšovat.

Prosím, mějte na vědomí, že zařazení čistého, bezlepkového ovsa do jídelníčku  pacienta je potřeba zvážit individuálně. Doporučuje se pečlivé monitorování zdravotního stavu, ale je potřeba, aby udržitelnost byla zajištěna zdravotníkem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč oves zařazovat pravidelně do jídelníčku?

 

 Patří mezi celozrnné obilniny

 Vysoký obsah vlákniny, zejména rozpustné

 Dodá energii na celý den

Pomáhá udržovat zdravé srdce

 

Myslíme si, že pomocí ovsa je možné připravit velmi chutné bezlepkové potraviny, protože mají vynikající chuť a texturu.

Mohou do vašeho omezeného jídelníčku vnést více rozmanitosti a je klinicky prokázáno, že jsou prospěšné pro zdarví. Jsou bohatým zdrojem rozpustné vlákniny, o které odborníci tvrdí, že pomáhá zasytit a vyrovnat hladinu cukru v krvi, takže výrobky z ovsa mají nízký GI (glykemický index). A take jsou zdrojem nerozpustné vlákniny, která je důležitá pro zdravé zažívání. Bylo prokázáno, že oves snižuje cholesterol, pomáhá snižovat vysoký krevní tlak snižuje riziko kardiovaskulárního onemocnění.

Sortiment Nairns bezlepkových ovesných chlebíčků, ovesného muesli a kaše neobsahuje přidaný cukr a bezlepkové sušenky mají nižší obsah cukru než jiné bezlepkové sušenky, které jsou na trhu.

Díky tomu všemu  nám  tu z toho vychází chutné a zdravé potraviny, které vám dodají energii na celý den.

 

Jakým způsobem zařadit oves do jídelníčku?

„Oblíbila jsem si oves ve formě pár sušenek Nairrns Biscuit Breaks, které si dávám ke svačině. Konečně bezlepkové sušenky, které chutnají tak, jak by sušenky měly chutnat a ještě lepší na tom je to, že pro moje zdraví nejsou tak špatné!‟

 Dr Chris Steele

Oves do své bezlepkové diety můžete zařadit mnoha způsoby, od ovesné kaše po ránu po svačinu, kdy si namažete několik ovesných chlebíčků. Všechny naše recepty a tipy na pomazánky najdete na našich stránkách s recepty.  Najdete tam  několik tipů, jak snadno zařadit oves do svého každodenního jídelníčku

 

 
copyright © Doves Farm CZ 2013